• Kompleksowa usługa
  • Ponad 20 lat doświadczenia
  • Najlepsi specjaliści

Jak dobrać odpowiedni autoklaw do gabinetu stomatologicznego?

Mało czasu, a dużo pytań i wątpliwości? Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie w kilka minut. Zachęcamy i zapraszamy do kontaktu telefonicznego, kontakt (https://znamed.pl/kontakt/)

Wieloletnie doświadczenie i ogrom rozmów przeprowadzonych z Klientami pozwala nam doradzić jak najbardziej korzystne rozwiązanie.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, którymi warto się kierować przy wyborze autoklawu.

1. Sterylizator parowy klasy S czy B?

Autoklawy klasy B to sterylizacja wszystkich niezapakowanych i zapakowanych wyrobów medycznych, niezależnie od złożoności czy też rodzaju. Klasa B daje gwarancję, że wraz z poszerzaniem usług i zmianami w przepisach prawnych nie będzie konieczności wymiany autoklawu na taki, który sprosta sterylizacji nawet najbardziej skomplikowanych narzędzi.

Klasa S to sterylizacja narzędzi jednokrotnie i wielokrotnie pakowanych, porowatych produktów i drobnych części, narzędzi przegubowych jak nożyce, zaciski i uchwyty do igieł, narzędzi masywnych i prostych korpusów drążonych. Autoklaw klasy S ma zastosowanie do placówek medycznych, które nie stosują złożonych narzędzi wgłębionych.

2. Autoklaw z podłączeniem wodociągowym czy wolnostojący?

Wraz z wariantem wolnostojącym zachowana zostaje niezależność od lokalizacji. Potrzebne jest tylko zasilanie elektryczne. Autoklaw taki sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości podpięcia go pod wodę zimną i kanalizację. Wodę demineralizowaną wlewa się do zbiornika w autoklawie, a wodę zużytą wylewa się za pomocą wężyka.

Urządzenia ze stałym przyłączem wody przynoszą gabinetowi dużą oszczędność pracy i czasu, dzięki automatycznemu zasilaniu w wysokiej jakości wodę demineralizowaną. Takie autoklawy są bezpośrednio połączone z dopływem i odpływem wody. Woda jest uzdatniana za pomocą podłączonego demineralizatora.

3. Pojemność autoklawu?

Pojemność dopasujemy do ilości przeprowadzanych sterylizacji, oraz o czym należy pamiętać do najdłuższego narzędzia jaki będzie sterylizowane. Warto wziąć pod uwagę czy placówka będzie powiększać swoje usługi, a tym samym zwiększać ilość sterylizowanych narzędzi.
Melag ma w swojej ofercie zarówno małe sterylizatory 7,18, 23, 29 litrowe jak i większe 50,100 i 200 litrowe.

4. Dodatkowe warunki gabinetowe

W zależności od modelu autoklaw może stać na blacie 50 ,60 lub 70 cm. Duże autoklawy typu Cliniclave mają podstawę na kółkach i nie są stawiane na blacie, ale należy im zapewnić odpowiednią ilość miejsca. Schematy montażowe przesyłamy Klientowi oraz na bieżąco konsultujemy wszystkie wątpliwości.

5. Model autoklawu?

Dużo zabiegów lub mała ilość narzędzi? Jeśli priorytetem są ekspresowo wysterylizowane narzędzia oraz duża ładowność to polecamy autoklawy klasy Premium. Natomiast w przypadku, gdy czas sterylizacji nie jest, aż tak istotny lub ilość przeprowadzanych dziennie sterylizacji jest niewielka zachęcamy do zakupu ekonomicznej klasy Profi. Do dużych klinik, szpitali sprawdzą się duże autoklawy serii Cliniclave, jednak nie jest to regułą. W niektórych przypadkach dobrym i bardziej ekonomicznych rozwiązaniem będą np. dwa 23 litrowe autoklawy klasy Premium lub najnowszy model 50 litrowy Vacuclave 550. Dzięki różnorodności urządzeń Melag jest wiele możliwości odpowiedniego dopasowania.
Na podstawie projektu, rozmowy z klientem jesteśmy w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie.

6. Projekt wykonawczy sterylizatorni

Naszym zdaniem niezbędny w przypadku zakupu całego ciągu sterylizacji oraz dużych autoklawów typu Cliniclave. Projekt wystarczy przekazać osobie przystosowującej pomieszczenie. Oprócz rozmieszczenia sprzętu, mebli wskazujemy niezbędne przyłącza, gniazdka i ilość miejsca potrzebną na ustawienie danego urządzenia. Projekt przyda się także, aby w razie wątpliwości przedstawić go w sanepidzie.

7. Kompetentny sprzedawca oraz serwis.

Dobór urządzeń z akcesoriami warto skonsultować z doświadczonym dostawcą. Sprawny montaż, dobry serwis, sprawiają, że współpraca jest przyjemna. Pracownik, który ma wszystkie niezbędne i aktualne szkolenia przeprowadzane przez producenta urządzeń oraz doświadczenie i wiedzę będzie umiał w każdej chwili wesprzeć inwestora.

Sprawdź kategorie produktów!

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0