• Kompleksowa usługa
  • Ponad 20 lat doświadczenia
  • Najlepsi specjaliści

Jak wybrać klasę autoklawu?

Autoklawy medyczne dzielą się na klasy, co jest bardzo ważne podczas jego kupna. Nie każdy autoklaw nadaje się do gabinetu stomatologicznego lub kosmetycznego. Decydując się na zakup powinniśmy wybrać ten najbardziej odpowiadający naszej praktyce.

Klasa B 

Autoklawy klasy B zapewniają skuteczną sterylizację wyrobów medycznych zapakowanych i niezapakowanych, niezależnie od rodzaju sterylizowanych narzędzi. Próżnia frakcyjna poprzez wielokrotną ewakuację, a później doprowadzenie pary pozwala na zredukowanie zawartości powietrza w komorze sterylizacyjnej, a tym samym pozbywa się skażonego powietrza z komory. Metoda ta umożliwia sterylizację wyrobów porowatych i masywnych oraz narzędzi wąskokanałowych wgłębionych klasy „krytyczne B”, jak np. endoskopy czy chirurgiczne prostnice i kątnice.

Technologia gabinetowych autoklawów gabinetowych klasy B odpowiada technologii autoklawów szpitalnych.

Autoklawy klasy Premium i Profi i serii Cliniclave posiadają programy klasy B

Klasa S

Autoklawy klasy S sterylizują narzędzia: pakowane jednokrotnie i wielokrotnie, porowate produkty i drobne części, proste korpusy drążone oraz narzędzia masywne, przykładowo narzędzia przegubowe, jak zaciski i uchwyty do igieł czy nożyce. Szczegółowe informacje zawarte są w instrukcji obsługi sterylizatora.

Klasa S ma zastosowanie w placówkach medycznych, które nie używają złożonych narzędzi wgłębionych. Sterylizacja w tych autoklawach jest przeprowadzana z frakcjonowaną metodą przepływu lub z prostym podciśnieniem wstępnym.

Serie Euroklav i MELAtronic są autoklawami klasy S

Klasa N

Jest to najniższa klasa tego typu urządzeń. Autoklawy klasy N służą przede wszystkim do sterylizacji materiałów prostych. Urządzeniem takim nie można sterylizować wsadów wgłębionych, porowatych czy też narzędzi opakowanych. Funkcje, którymi dysponuje się w przypadku tego urządzenia fizycznie nie spełniają odpowiednich wymagań. Nie zostało przez to potwierdzone bezpieczeństwo przy sterylizacji takich wsadów w autoklawach klasy N.

Podsumowanie:

Autoklaw klasy B to najlepsze urządzenie pod względem skuteczności sterylizacji . Jest to autoklaw medyczny, który pomyślnie przechodzi wszelkie inspekcje Sanepidu.

Różnica w cenie między autoklawami klasy S a klasy B jest niewielka, więc lepiej zainwestować w autoklaw klasy B i być spokojnym o to że w naszym gabinecie wszelkie normy bezpieczeństwa są spełniane na najwyższym poziomie.

Przeczytaj również:

Rozwiązanie systemowe – ciąg dekontaminacji MELAG
Jak poprawnie załadować autoklaw?

Sprawdź kategorie produktów!

Adres firmy

Znamed
Bystrzyca Dolna 56A
58-100 Świdnica

748 53 57 61

biuro@znamed.pl

Sprzedaż i serwis urządzeń Melag i Planmeca

Formularz kontaktowy

Przetwarzanie danych osobowych
Polityka cookies

+48748535761

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0